Hikayemiz

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının yenilikçi ve özgün iş fikri olan genç girişimcilere yönelik her yıl düzenlediği TEKNOGİRİŞİM SERMAYE  DESTEK PROGRAMINA 'Organik Yerli Muz Kurusu ve Muz Unu' adlı projemizle katıldık. Belirli aşamalardan başarıyla geçerek Bakanlık yetkilileriyle sözleşme imzaladık. 12 ay sürecek olan Ar-Ge çalışmalarımıza bakanlık denetiminde start verdik. Yoğun ve titiz Ar-Ge çalışmaları neticesinde Bananas Tarım olarak  Ar-Ge faaliyetlerimizi hedeflediğimiz gibi 2015 yılında başarıyla tamamladık ve bunun sonucunda Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından başarı belgesi ile ödüllendirildik. 
   
Ar-Ge çalışmalarımızı başarıyla sonuçlandırıp projemizi hayata geçirdikten sonra da; Akdeniz bölgesinde yetişen bütün meyve ve sebzeleri tamamen katkısız biçimde hiçbir katkı maddesi, tatlandırıcı, renklendirici, koruyucu madde kullanmadan, aflatoksin olmadan, güneş görmeyen ortamda son sistem kurutma makinelerimizde taze taze mevsiminde kurutmaya başladık. Aynı zamanda Katkısız Doğal Kuru Meyvelerimizden de kuru meyveli lokum ve cezerye üretimini de başarıyla gerçekleştirdik.
 
Fabrika bacaları ile tanışmamış, Mavi Bayraklı tertemiz  denizi, kirlenmemiş toprağı, henüz  keşfedilip talan edilmemiş doğasıyla Mersin, Anamur-Bozyazıda yöremizin doğallığına yakışacak şekilde saglıklı, hijyeniki doğal ve katkısız kuru meyveleri sizler için üretiyoruz ve siz değerli müşterilerimizin beğenisine sunuyoruz.
    
Daha önce yörede bu tür bi tesis olmadığı için, bu sektörde ilk olmanın ve yöremizin avantajı sayesinde taptaze ürünlerimizi kalite ve hijyeni temel ilke edinerek Aile şirketi olarak beğeninize sunmanın haklı gurur ve sevincini paylaşıyoruz.
 
Afiyet olsun.

MÜŞTERİLERİMİZİN GÖZÜNDEN

Elif D.

“Siparislerim bir gün sonra elime ulaştı ve gayet taze ve lezzetliler. Ayrıca kutunun içinden çıkan o ufak hediye beni çok mutlu etti. Teşekkürler.”

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

İletişim

Alparslan Türkeş Bulvarı,
No: 3/A Bozyazı - Mersin

+90 543 941 0810

TÜRKİYE

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

© 2015 by toroslardangelsin.com bir BANANAS Tarım Ürünleri Ltd. Sti. Kurulusudur.